Перейти на головну сторінку сайту

Риба, виловлена браконьєрським способом, - значно подорожчала!

Івано-Франківська держрибоохорона неодноразово наголошувала на необхідності дотримання рибалками вимог Правил любительського і спортивного рибальства. Свідомість рибалок-любителів, їхнє сумлінне дотримання Правил є запорукою невиснажливого користування багатствами природи, збереження біологічного різноманіття фауни нашого краю, та й, зрештою, свого доброго настрою і вдалого відпочинку.

Посилюється відповідальність за порушення природоохоронного законодавства. 21 листопада 2011 року Кабінет Міністрів України постановою № 1209 затвердив нові такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів. Ця постанова вступила в дію з 02.12.2011 (дня опублікування в "Урядовому кур'єрі", див. № 225).

Такси, затверджені урядовою постановою, збільшено порівняно із попередніми у 5-10 разів.

Наголошуємо, що встановлені такси застосовуються до кожного екземпляру водних біоресурсів незалежно від його розміру та ваги. Тобто за кожну виловлену з порушенням Правил любительського і спортивного рибальства (наприклад, вилов сіткою, електровудкою, з використанням вибухівки, "косою" (із застосуванням способу багріння), у заборонений час або у забороненому місці, понаднормовий прилов "маломірки" (риби, раків менше встановленого розміру), з перевищенням максимальної кількості гачків тощо) рибу доведеться сплатити чималу суму.

Ось такси на окремі види риб:
2550 грн. - гібриди осетрових риб;
510 грн. - судак;
425 грн. - cом;
340 грн. - щука, форель;
306 грн. - сазан;
255 грн. - рибець, білизна (рос. "жерех"), товстолоб, амур білий;
170 грн. - лящ;
136 грн. - в'язь (рос. "язь");
119 грн. - лин;
85 грн. - плітка, клепець (рос. "белоглазка");
68 грн. - краснопірка;
34 грн. - підуст, плоскирка (рос. "густера"), бичок;
17 грн. - головень (рос. "голавль"), карась сріблястий, окунь, верховодка (уклія), пічкур (рос. "пескарь"), в'юн, йорж.

Кожен виловлений (наприклад, у заборонений час, менше встановленого розміру тощо) рак "коштуватиме" 25,5 грн.

Крім відшкодування шкоди за встановленими таксами, браконьєр ще сплачує штраф за порушення Правил рибальства. Можлива і кримінальна відповідальність за незаконну риболовлю.

Перейти на головну сторінку сайту