Перейти на головну сторінку сайту

Такси на рибу із водних об'єктів природно-заповідного фонду багатократно збільшено!

Природно-заповідний фонд - ділянки суходолу і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і охороняються як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Правила любительського і спортивного рибальства не поширюються на водойми природно-заповідного фонду.

Рибальство може здійснюватися лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об'єктів природно-заповідного фонду, встановленим вимогам щодо охорони, відтворення та використання їх природних комплексів та окремих об'єктів.
На території природних заповідників рибальство забороняється!
На території біосферних заповідників, національних природних парків, регіональних ландшафтних парків, заказників, заповідних урочищ відповідно до їх функціонального зонування рибальство обмежується або забороняється.

Посилюється відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд. 24 липня 2013 року Кабінет Міністрів України постановою № 541 затвердив нові такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд. Ця постанова вступила в дію з 27.08.2013 (дня опублікування в "Офіційному віснику України", див. № 63).

Такси на рибу (Додаток 7 до постанови КМУ) збільшено порівняно із попередніми у 5-25 разів.

Наголошуємо, що встановлені такси застосовуються переважно до кожного екземпляру водних біоресурсів незалежно від його розміру та ваги (винятком є, наприклад, такса на верховодку - 30 грн./кг). Тобто за кожну виловлену з порушенням режиму території природно-заповідного фонду рибину доведеться сплатити чималу суму.

Ось такси на окремі види риб:
4513 грн. - гібриди осетрових риб;
903 грн. - судак;
752 грн. - сом;
605 грн. - форель струмкова;
602 грн. - щука, форель райдужна, сазан, білизна (рос. "жерех"), рибець звичайний, підуст, чорний амур;
451 грн. - білий амур, товстолобик;
301 грн. - лящ;
241 грн. - в'язь (рос. "язь");
210 грн. - лин;
150 грн. - плітка, клепець (рос. "белоглазка"), головень;
141 грн. - плоскирка (рос. "густера"), окунь звичайний, бистрянка, йорж звичайний, краснопірка;
31 грн. - в'юн;
30 грн. - карась сріблястий.

Крім відшкодування шкоди за встановленими таксами, порушник ще повинен сплатити штраф. Враховуючи розмір такс можлива і кримінальна відповідальність за незаконну риболовлю.

Перейти на головну сторінку сайту