На сайт Івано-Франківського рибоохоронного патруля

Такси на "червонокнижну" рибу багатократно збільшені!

Всім відомо, що до Червоної книги України потрапляють види, які потребують особливої охорони через загрозу їхнього катастрофічного зниження чисельності, або й повного зникнення. Заборонено будь-яким способом вилучати їх з природного середовища. Саме з цією метою пунктом 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства "Забороняється ... лов ... риби та інших водних живих ресурсів, занесених до Червоної книги України". Такі заходи спрямовані на збереження біологічного різноманіття фауни України та нашого краю зокрема. В розділі "Нормативно-правові документи" сайту Івано-Франківського рибоохоронного патруля подано ілюстрований витяг з "Червоної книги України. Тваринний світ" (2009 рік) про іхтіофауну Івано-Франківської області, що перебуває під охороною.

Посилюється відповідальність за порушення природоохоронного законодавства. 7 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України постановою № 1030 затвердив нові такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання). Ця постанова набрала чинності з 16.11.2012 (дня опублікування в "Офіційному віснику України", див. № 85).

Такси, затверджені урядовою постановою, збільшено порівняно із попередніми у 4-410 разів!

Наголошуємо, що встановлені такси застосовуються до кожного екземпляру водних біоресурсів незалежно від його розміру та ваги (додаток 1 до згаданої постанови КМУ). Тобто за кожну виловлену "червонокнижну" рибину доведеться сплатити чималу суму.

Ось такси на "червонокнижні" види іхтіофауни Івано-Франківщини:
48 000 грн. - стерлядь прісноводна;
14 000 грн. - лосось дунайський (головатиця), харіус європейський;
10 000 грн. - вирезуб причорноморський;
660 грн. - бистрянка російська;
348 грн. - йорж смугастий;
330 грн. - білоперий пічкур дністровський, карась золотий (звичайний), марена дунайсько-дністровська, марена звичайна, минь річковий (рос. "налим"), ялець звичайний (рос. "елец");
246 грн. - чоп великий (звичайний), чоп малий;
165 грн. - йорж носар;
74 грн. - мінога українська.

Крім відшкодування шкоди за встановленими таксами, браконьєр ще сплачує штраф за порушення Правил рибальства. Враховуючи розмір такс, цілком ймовірна і кримінальна відповідальність за незаконну риболовлю. За стерлядь, головатицю, харіуса, вирезуба кримінальна справа практично гарантована.

Ще раз наголошуємо, що всі види марени у річках Івано-Франківської області є "червонокнижними".

Ознайомитися із витягом з "Червоної книги України. Тваринний світ" (2009 рік) про іхтіофауну Івано-Франківської області, що перебуває під охороною можна за цим посиланням.

На сайт Івано-Франківського рибоохоронного патруля