Перейти на головну сторінку сайту

Такси на "червонокнижну" рибу багатократно збільшені!

Всім відомо, що до Червоної книги України потрапляють види, які потребують особливої охорони через загрозу їхнього катастрофічного зниження чисельності, або й повного зникнення. Заборонено будь-яким способом вилучати їх з природного середовища. Саме з цією метою пунктом 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства "Забороняється ... лов ... риби та інших водних живих ресурсів, занесених до Червоної книги України". Такі заходи спрямовані на збереження біологічного різноманіття фауни України та нашого краю зокрема. В розділі "Нормативно-правові документи" сайту подано ілюстрований витяг з "Червоної книги України. Тваринний світ" (2009 рік) про іхтіофауну Івано-Франківської області, що перебуває під охороною.

Посилюється відповідальність за порушення природоохоронного законодавства. 7 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України постановою № 1030 затвердив нові такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання). Ця постанова набрала чинності з 16.11.2012 (дня опублікування в "Офіційному віснику України", див. № 85).

Такси, затверджені урядовою постановою, збільшено порівняно із попередніми у 4-410 разів!

Наголошуємо, що встановлені такси застосовуються до кожного екземпляру водних біоресурсів незалежно від його розміру та ваги (додаток 1 до згаданої постанови КМУ). Тобто за кожну виловлену "червонокнижну" рибину доведеться сплатити чималу суму.

Ось такси на "червонокнижні" види іхтіофауни Івано-Франківщини:
48 000 грн. - стерлядь прісноводна;
14 000 грн. - лосось дунайський (головатиця), харіус європейський;
10 000 грн. - вирезуб причорноморський;
660 грн. - бистрянка російська;
348 грн. - йорж смугастий;
330 грн. - білоперий пічкур дністровський, карась золотий (звичайний), марена дунайсько-дністровська, марена звичайна, минь річковий (рос. "налим"), ялець звичайний (рос. "елец");
246 грн. - чоп великий (звичайний), чоп малий;
165 грн. - йорж носар;
74 грн. - мінога українська.

Крім відшкодування шкоди за встановленими таксами, браконьєр ще сплачує штраф за порушення Правил рибальства. Враховуючи розмір такс, цілком ймовірна і кримінальна відповідальність за незаконну риболовлю. За стерлядь, головатицю, харіуса, вирезуба кримінальна справа практично гарантована.

Ще раз наголошуємо, що всі види марени у річках Івано-Франківської області є "червонокнижними".

Ознайомитися із витягом з "Червоної книги України. Тваринний світ" (2009 рік) про іхтіофауну Івано-Франківської області, що перебуває під охороною можна за цим посиланням.

Перейти на головну сторінку сайту