Перейти на головну сторінку сайту

Рибалок, що ловили "червонокнижну" марену, притягнуто до відповідальності

Під вечір у суботу, 23 вересня 2017 року, проводячи рибоохоронний рейд по річках поблизу Івано-Франківська, держрибінспектори разом з громадськими інспекторами (зокрема з громадським активістом Р. Безручком) виявили факти незаконного вилову "червонокнижної" марени.

Рибалка (мешканець Івано-Франківська) піймав вудкою в Бистриці Надвірнянській поблизу міста три марени звичайні. Не беручи до уваги те, що цей вид занесено до Червоної книги України та заборонений до вилову, він вирішив залишити цей невеличкий улов собі (як видно на фото, риба була дійсно невеликою) і продовжував рибалити.

Процес припинили рибоохоронці, що змогли врятувати ще живу одну марену (яку відпустили в річку). А дві інші стали приводом для нарахування збитків в сумі 660 грн. На порушника складено адмінпротокол за ст. 90 КУпАП.

Матеріали справи передано до суду, який визначить розмір штрафу: від 340 грн. до 510 грн.

Марена звичайна
Марена звичайна
Незаконний улов
Незаконний улов

А невдовзі, рухаючись далі по Бистриці Надвірнянській, рейдова група виявила ще одного рибалку (також мешканця обласного центру), що піймав вудкою одну марену звичайну. На нього також складено адмінпротокол за ст. 90 КУпАП. Крім штрафу від 340 грн. до 510 грн. (конкретний розмір якого визначить суд), порушник має відшкодувати завдані виловом "червонокнижної" риби збитки в розмірі 330 грн.

Перейти на головну сторінку сайту