Перейти на головну сторінку сайту

Браконьєри на Городенківщині завдали збитків на майже 68 тис. грн.

Браконьєрська сіткаВ ніч з 23 на 24 травня 2017 року під час патрулювання на ділянці Дністра в Городенківському районі працівниками Городенківського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля (яке проводилось відповідно до плану спільних заходів та на виконання розпорядження Івано-Франківської ОДА № 155 від 29.03.2017 "Про проведення в області двомісячника охорони водних біоресурсів під час весняного нересту") було виявлено браконьєрів поблизу с. Незвисько. Інформація про браконьєрство в цих місцях вже надходила до рибоохоронців та поліції, тому вживались заходи для виявлення та затримання зловмисників.

Оперативна інформація цього разу підтвердилася: на ріці було виявлено та затримано двох осіб (мешканців м. Івано-Франківська та с. Лука Городенківського району), які з дерев'яного човна ловили рибу забороненим сітним знаряддям. При затриманні в правопорушників виявлено 108 рибин: 6 вирезубів ("червонокнижний" вид), 1 білизну (рос. "жерех"), 2 судака, 16 рибців, 55 підустів, 11 головнів, 6 карасів та 11 верховодок. Загальна сума заподіяних браконьєрами збитків становить 67701 грн.

На правопорушників держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля складено 2 протоколи за ст. 90 та ч. 4 ст. 85 КУпАП. Човен, знаряддя лову та рибу (яка вже була нежиттєздатною) вилучено.

Зважаючи на істотну шкоду, яку своїми протиправними діями завдали браконьєри, слідчими Городенківського відділення ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області вирішується питання щодо порушення стосовно них кримінального провадження за ст. 249 ККУ.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль вкотре нагадує рибалкам, що до 10 червня 2017 року на р.Дністер з притоками діє весняно-літня заборона любительського рибальства. Ловити рибу можна лише на окремих визначених ділянках обмеженого рибальства (їх перелік та умови риболовлі оприлюднено через ЗМІ).

Наголошуємо браконьєрам, що в разі затримання їх за грубі порушення Правил рибальства, крім відшкодування шкоди за встановленими таксами, правопорушники мають ще сплатити штраф, визначений судом. А враховуючи розмір такс, цілком ймовірна і кримінальна відповідальність за незаконну риболовлю. За знайдену у рибальському садку стерлядь, головатицю, харіуса, вирезуба відкриття кримінального провадження практично гарантоване.

Браконьєрський улов
Браконьєрський улов
Незаконно виловлена риба
Незаконно виловлена риба

Перейти на головну сторінку сайту