Перейти на головну сторінку сайту

Вже є два випадки вилову цінного "червонокнижного" виду в межах Івано-Франківська

Під час нерестового періоду багато плідників риб (в т.ч. "червонокнижних" видів) заходять з Дністра у малі річки для відкладання ікри. Риба заходить і в Бистриці Надвірнянську та Солотвинську, що з обох сторін обмивають та живлять водою найбільше місто Прикарпаття - Івано-Франківськ з його 250-тисячним населенням.

З цього користають браконьєри - спішать розставити свої сітки та "екрани" на риб'ячих шляхах до нерестилищ. А рибоохоронному патрулю додається роботи. З'являються випадки, коли порушники правил рибальства завдають багатотисячні збитки.

Так, ввечері 19 квітня мешканець Хриплина (Івано-Франківськ) на Бистриці Солотвинській в межах обласного центру сіткою довжиною 5 м піймав "червонокнижного" вирезуба причорноморського, який піднявся з Дністра на нерестовище у малій річці. Рибина була чималою (1,5 кг) як для загалом мілководної річки. Браконьєр був затриманий рибоохоронною групою, до складу якої входили державні та громадські рибінспектори, громадські активісти. Для встановлення особи порушника викликались працівники поліції.

Своїми протиправними діями браконьєр завдав збитків на суму 10 тис. грн.

Матеріали справи стосовно правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 та ст. 90 КУпАП, передано на розгляд суду. Браконьєру загрожує штраф до 680 грн. та відшкодування завданих збитків (10 тис. грн.).

Під час нерестового ходу риби пильними слід бути і звичайним рибалкам навіть на ділянках дозволеного рибальства!

Бо вже наступного дня, 20 квітня, рибоохоронною групою в складі державних та громадських рибінспекторів, громадських активістів на Бистриці Солотвинській в межах Івано-Франківська затримано рибалку, який своєю блешнею з трійником забагрив знову ж таки "червонокнижного" вирезуба. Риба була великою (1,5 кг) і чоловік (мешканець обласного центру) вирішив залишити її собі, не переймаючись тим, що ловити та знищувати "червонокнижні" види риб заборонено.

Порушнику правил рибальства загрожує штраф до 510 грн. та відшкодування завданих збитків (10 тис. грн.). Матеріали справи передано на розгляд суду.

В обох випадках є перспектива відкриття кримінальних проваджень.

Пійманий сіткою вирезуб причорноморський
Пійманий сіткою вирезуб причорноморський

Пійманий сіткою вирезуб причорноморський
Пійманий сіткою вирезуб причорноморський

Червонокнижний вирезуб в улові
Червонокнижний вирезуб в улові

Вирезуб причорноморський
Вирезуб причорноморський

Забагрений вирезуб
Забагрений вирезуб

Перейти на головну сторінку сайту