Перейти на головну сторінку сайту

Встановлено новий РЗП на водозабірній споруді

2 лютого 2017 року працівниками Івано-Франківського рибоохоронного патруля під керівництвом начальника Управління Р.С. Чорненького проведено інспектування рибозахисного пристрою (РЗП) на водозаборі Сваричівської міні-ГЕС, розташованої поблизу Чечвинського водосховища (Рожнятівський район).

Встановлено, що згідно розробленого та погодженого Держрибагентством України у 2015 році проекту силами ПФ "Енергія" було поставлено, змонтовано та налагоджено під авторським наглядом ТОВ НВК "Протон" електроградієнтний рибозахисний пристрій ЕГРЗ-М (розробка ТОВ НВК "Протон"). Проведені випробування РЗП на водозаборі Сваричевської міні-ГЕС підтвердили ефективність РЗП, яка відповідає вимогам чинного природоохоронного законодавства України та погодженому проекту.

Пусконалагоджувальні роботи на зазначеному водозаборі заплановано на другу декаду лютого поточного року.

Слід зазначити, що прогнозована річна потужність цієї міні-ГЕС становитиме 4912 тис. кВт/год. Це вже п'ята мала гідроелектростанція, яка функціонуватиме на Прикарпатті та відповідатиме вимогам природоохоронного законодавства України.

Керівник рибоохоронного патруля інспектує РЗП
Керівник рибоохоронного патруля інспектує РЗП

Шафа управління РЗП
Шафа управління РЗП

Водозабірна споруда
Водозабірна споруда
Інформаційний стенд міні-ГЕС
Інформаційний стенд міні-ГЕС

Довідка:

Електроградієнтний рибозахисний пристрій типу ЕГРЗ-М призначено для запобігання потраплянню риби та її молоді до водозабірних споруд насосних станцій, відповідає вимогам до рибозахисних пристроїв, викладеним у БНіП 2.06.07-87, та рекомендований Держрибагентством України до застосування.

Принцип дії пристрою ЕГРЗ-М полягає у реагуванні сенсорно-рецепторної системи риби та її молоді на штучно створене імпульсне електричне поле у воді по периметру, який захищається, завдяки чому в риби спрацьовує електротаксис - захисна реакція виходу з катодної зони електричного поля.

Пристрій складається із шафи управління та електродної системи. Шафа управління здійснює функцію генерації імпульсів електричної напруги (струму) з певними параметрами амплітуди та частоти для живлення електродної системи, розподіляє електроімпульси по каналах електронної системи згідно із заданим алгоритмом. Електродна система призначена для створення у воді біля водозабірних отворів, які захищаються, периметру імпульсного електричного поля означеної просторової конфігурації. Крім того, пристрій забезпечує при кожному включенні плавне, близьке до лінійного, збільшення амплітуди імпульсів вихідної напруги від нульового значення до необхідного протягом не менш ніж 10 секунд, що необхідно запобігання електронаркозу риби, яка може знаходитися під час включення біля електродів.

Перейти на головну сторінку сайту