Перейти на головну сторінку сайтуМатеріали та публікації державного органу рибоохорони в Івано-Франківській області за 2017 рік

Увага! До уваги господарюючих суб'єктів в галузі аквакультури!
З метою збору звітних даних щодо виробництва продукції аквакультури В Івано-Франківській області господарюючі суб'єкти в цій галузі (фізичні та юридичні особи) по завершенні 2017 року зобов'язані подати заповнену форму звітності № 1А-риба (річна) до Івано-Франківського рибоохоронного патруля для аналізу та узагальнення інформації.
Завантажити бланк форми звітності № 1А-риба (річна) можна за цим посиланням.
Інструкція щодо заповнення форми звітності № 1А-риба (річна) доступна для завантаження за цим посиланням.
Контактний телефон для додаткових роз'яснень: (0342) 78-81-58.
Грудень 2017 року
* * *
Роз'яснюються положення правил рибальства Івано-Франківський рибоохоронний патруль продовжує поширювати серед рибалок надруковані Держрибагентством Довідники рибалки з детальним роз'ясненням Правил любительського та спортивного рибальства в області.
Детальніше...
Грудень 2017 року
* * *
Держрибагентство України Кабінет Міністрів України призначив Головою Державного агентства рибного господарства України Бєлова Ярослава Сергійовича.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Грудень 2017 року
* * *
Рейдова група виявила сітки з рибою В середу, 13 грудня 2017 року, під час рибоохоронного рейду в Галицькому районі на р. Гнила Липа біля с. Тустань зафіксовано факт браконьєрського вилову риби. Браконьєр, мешканець с. Межигірці Галицького району, орудував забороненим сітним знаряддям лову - накидною сіткою діаметром 6 м (т.зв. "парашутом"). Таке знаряддя не так часто зустрічається на водоймах області, і користуватися ним ще треба вміти!
Цього ж дня, проводячи рейд на Бурштинському водосховищі, держрибінспекторами було виявлено 4 браконьєрські сітки довжиною по 100 м кожна. Витягнувши їх з води, виявили 7 чималих товстолобів.
Детальніше...
Грудень 2017 року
* * *
Рибоохоронний патруль Держрибагентство підвело підсумки рибоохоронної діяльності за 11 місяців 2017 року. Станом на початок грудня рибоохоронними патрулями та органами рибоохорони було проведено 18544 рибоохоронних рейдів, виявлено 31617 порушень, з них 33% порушень (10414) є грубими.
В рамках проведених рейдів було вилучено понад 171 тонн біоресурсів. Затримано 871 транспортний засіб. Протягом цього часу складено та направлено в суд 13935 справ для притягнення порушників до відповідальності.
Сума завданих рибному господарству збитків за 11 місяців 2017 року становить 89,1 млн. грн.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Грудень 2017 року
* * *
Тиждень права З нагоди Дня прав людини (10 грудня) Держрибагентство України долучається до проведення щорічного Всеукраїнського тижня права. В цей період поширюється інформація про права, свободи та обов'язки громадян.
Організація Об'єднаних Націй 10 грудня 1948 року ухвалила "Загальну декларацію прав людини" - перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права і свободи людини. Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 року прийнято "Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права" та "Міжнародний пакт про громадянські і політичні права". Ці три документи вважають авторитетним набором міжнародних стандартів прав людини, які дістали неофіційну назву - Міжнародний Білль про права людини.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Грудень 2017 року
* * *
Звіт Протягом листопада 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 115 порушень правил рибальства (в тому числі 6 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 8160 грн. та нараховано збитків на суму 20629 грн.; 6 справ передано на розгляд в суди.
Вилучено 8 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Грудень 2017 року
* * *
Аквакультура На території України знаходяться понад 50 тисяч водойм, які придатні для риборозведення. Це надзвичайний потенціал, який за науковими розрахунками спроможний дати до 130 тис. тонн риби в рік. Тож ключовий пріоритет Держрибагентства на 2017-2018 роки - розвиток аквакультури.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Листопад 2017 року
* * *
В улові - червонокнижні вирезуби У четвер, 16 листопада 2017 року, під час рибоохоронного рейду по Дністру та його притоках в Галицькому районі, виявлено факт незаконного вилову "червонокнижних" вирезубів. Браконьєра затримано на Гнилій Липі під час вилову риби крошнею. В улові вже були два вирезуби, одна щука та два окуні.
Детальніше...
Листопад 2017 року
* * *
Обговорення проблеми 23 листопада 2017 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбудеться круглий стіл на тему: "Рибна галузь України: здобутки, проблеми та перспективи".
Організатори круглого столу: асоціація "Українська аквакультурна спільнота", Державне агентство рибного господарства України, Національний університет біоресурсів і природокористування України та Торгово-промислова палата України. Проведення цього заходу також підтримує керівництво представництва ФАО ООН в Україні. Для участі в форумі будуть запрошені як фахівці, науковці та освітяни, що працюють в галузі, так і керівники державних установ, від яких безпосередньо залежить вирішення існуючих проблем. Очікується присутність іноземних фахівців та дипломатів.
Держрибагентство запрошує підприємців та зацікавлених осіб до участі. Реєстрація учасників обов'язкова.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Листопад 2017 року
* * *
Рибалки раді подарункам рибпатруля Івано-Франківський рибоохоронний патруль отримав від Держрибагентства України надруковані Довідники рибалки з детальним роз'ясненням Правил любительського та спортивного рибальства. Як вже повідомлялось, ініціатором створення довідника стало Держрибагентство за підтримки Європейського Союзу через проект "Підтримка реалізації сільськогосподарської та харчової політики (SAFPI)".
Довідники поширюються держрибінспекторами безпосередньо під час рибоохоронної діяльності, при здійсненні просвітницьких заходів на водоймах та ринках області стосовно дотримання положень та вимог правил рибальства.
Завантажити Довідник можна за цим посиланням.
Детальніше...
Листопад 2017 року
* * *
Браконьєрська крошня Під час рибоохоронного рейду по Дністру та його притоках біля Галича, що проводився у суботу-неділю 4-5 листопада 2017 року, виявлено численні факти порушень правил рибальства.
Вже зранку біля 10 год. 4 листопада 2017 року на Гнилій Липі держрибінспекторами виявлено двох браконьєрів, які ловили рибу крошнями.
Детальніше...
Листопад 2017 року
* * *
Звіт Протягом жовтня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 135 порушень правил рибальства (в тому числі 15 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 8449,0 грн. та нараховано збитків на суму 16480,5 грн.; 17 справ передано на розгляд в суди.
Вилучено 11 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Листопад 2017 року
* * *
Заборона рибальства З 1 листопада в 21 області встановлено заборону на вилов риби на зимувальних ямах.
Держрибагентство закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Жовтень 2017 року
* * *
Соми на дні До уваги рибалок та господарюючих суб'єктів!
З метою охорони та забезпечення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів наказом Івано-Франківського рибоохоронного патруля № 92 від 26.10.2017 із 1 листопада 2017 р. до закінчення зимового періоду 2017-2018 рр. заборонено:
- вилов риби, добування інших водних біоресурсів будь-якими знаряддями лову на зимувальних ямах області;
- проведення поблизу зимувальних ям будь-яких гідротехнічних робіт як на дні водойм, так і у їх прибережних захисних смугах (в т.ч. добування піщано-гравійної суміші), а також миття транспортних засобів.
Затверджено перелік зимувальних ям на рибогосподарських водоймах Івано-Франківської області в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр.
Також нагадуємо, що згідно із п. 4.5. Правил любительського і спортивного рибальства триває заборона вилову раків під час виношування ікри (ікряних самок), а також з 25 жовтня 2017 року проводиться двомісячник з охорони нерестуючої форелі.
Детальніше про зимівлю риби
Жовтень 2017 року
* * *
Браконьєрські знаряддя та улов Проводячи рибоохоронний рейд протягом суботи і неділі 28-29 жовтня 2017 року на Пруті, держінспектори виявили кілька порушень правил рибальства, пов'язаних з незаконним виловом "червонокнижної" марени.
Детальніше...
Жовтень 2017 року
* * *
Довідник Вийшов з друку перший в Україні Довідник рибалки з детальним роз'ясненням Правил любительського та спортивного рибальства.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Жовтень 2017 року
* * *
Форель струмкова До уваги рибалок та господарюючих суб'єктів!
Із 25 жовтня по 25 грудня 2017 року згідно із розпорядженням Івано-Франківської ОДА № 619 від 20.10.2017 в області проводиться двомісячник з охорони нерестуючої форелі. Івано-Франківським рибоохоронним патрулем видано наказ № 87 від 23.10.2017 "Про проведення в області двомісячника з охорони нерестуючої форелі", яким з 25 жовтня по 25 грудня 2017 року заборонено усі види рибальства, добування водних біоресурсів, проведення гідротехнічних робіт (в т.ч. добування піщано-гравійної суміші та річкового каміння) у руслах та прибережних захисних смугах гірських та передгірських річок області (насамперед у Богородчанському, Верховинському, Долинському, Косівському, Надвірнянському, Рожнятівському районах), а саме:
- Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;
- Бистриця Солотвинська - на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;
- Прут з притоками - в межах території Карпатського Національного природного парку;
- Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками - на ділянці від початку до с. Кути Косівського району;
- Рибниця з притоками - на всій протяжності у межах Івано-Франківської області;
- Лімниця з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Рівни;
- Чечва з притоками - на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище;
- Свіча з притоками - на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;
- Лужниця (Лужанка) з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів;
- Сукіль з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.
Протягом двомісячника на річках ареалу поширення струмкової форелі під посиленим контролем державних природоохоронних органів буде:
- дотримання режиму господарювання у водоохоронних зонах і прибережних захисних смугах;
- забезпечення належного санітарного стану водойм та якості води;
- обладнання водозаборів ефективним рибозахистом;
- дотримання заборони рибальства.
Нагадуємо, що вилов форелі (а особливо - під час нересту) суворо заборонений! Інспекторським складом буде активізовано проведення рибоохоронної роботи на ділянках річок, де любительське і спортивне рибальство заборонено.
Детальніше про форель
Жовтень 2017 року
* * *
Знаряддя браконьєрства В неділю, 22 жовтня 2017 року, під час рибоохоронного рейду по річках та озерах Івано-Франківська держрибінспекторами виявлено факт незаконного вилову риби сітними знаряддями лову на Бистриці Солотвинській.
Детальніше...
Жовтень 2017 року
* * *
Браконьєрський улов на озері Вже вночі з четверга на п'ятницю, 20 жовтня 2017 року, проводячи рибоохоронний рейд по озерах Івано-Франківська (міське та "німецьке"), держрибінспектори разом з громадськими інспекторами виявили факти незаконного вилову риби сітними знаряддями лову.
Детальніше...
Жовтень 2017 року
* * *
Конкурс 13 жовтня 2017 року розпочався прийом документів кандидатів в Івано-Франківський рибоохоронний патруль (триватиме до 31 жовтня 2017 року). Є 1 вакансія завсектору та 1 вакансія держінспектора. Відбір претендентів відбуватиметься на конкурсній основі.
Детальніше про умови конкурсного відбору на сайті Нацдержслужби...
Жовтень 2017 року
* * *
Забагрена риба У четвер, 12 жовтня 2017 року, близько 12 год. дня, рейдовою групою держрибінспекторів на Дністрі поблизу с. Мартинів Галицького району виявлено та затримано браконьєра під час незаконного лову риби. Мешканець Калуша оснастив спінінгове вудилище спеціальними трійниками, якими і забагрював усе живе, що траплялось у річці.
Детальніше...
Жовтень 2017 року
* * *
Набита острогою риба Рибоохоронний рейд 11-12 жовтня на Пруті та Рибниці виявився результативним. Ще ввечері у середу 11 жовтня поблизу с. Тулуків на Снятинщині держрибінспекторами виявлено чоловіка з острогою на березі Прута. Оскільки він ще не почав полювання на рибу, то справа обійшлася лише адмінпротоколом за ч. 3 ст. 85 КУпАП, накладенням штрафу та вилученням забороненого знаряддя лову.
Повертаючись з Рибниці на Прут, рейдова група о 23:30 тієї ж середи виявила п'ятьох браконьєрів біля с. Рудники Снятинського району, які вже встигли набити острогами на Пруті досить риби. Загальний улов складав 281 шт. (149 головнів, 116 підустів, 10 рибців, 2 щуки, 1 "червонокнижна" марена, 3 пічкурі). Своїми протиправними діями браконьєри завдали збитків на суму 10088 грн.
Детальніше...
Жовтень 2017 року
* * *
Звіт Протягом вересня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 87 порушень правил рибальства (в тому числі 3 грубих порушення, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 6069 грн. та нараховано збитків на суму 1320 грн.; 6 справ передано на розгляд в суди.
Вилучено 4 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Жовтень 2017 року
* * *
Червонокнижна марена в садку В неділю, 1 жовтня 2017 року, держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля під час проведення рейду на Пруті виявлено факт незаконного вилову "червонокнижної" марени біля с. Хлібичин Снятинського району.
Детальніше...
Жовтень 2017 року
* * *
Змагання в Івано-Франківську 01.10.2017 на Івано-Франківському міському озері відбувся відкритий риболовний фестиваль. Організатором дійства виступила Івано-Франківська федерація риболовного спорту з нагоди відкриття свого сайту FishingSport.if.ua.
Змагання рибалок проводились з трьох дисциплін: спінінг, фідер, поплавок.
Мета акції: популяризація риболовного спорту (та спортивного принципу лову "спіймав - відпусти"); удосконалення техніки володіння спортивним рибальським знаряддям; залучення широких верств населення до занять спортом.
Контролював проведення змагань держінспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля разом з громадським активістом Р. Безручком.
Жовтень 2017 року
* * *
Марена звичайна Під вечір у суботу, 23 вересня 2017 року, проводячи рибоохоронний рейд по річках поблизу Івано-Франківська, держрибінспектори разом з громадськими інспекторами (зокрема з громадським активістом Р. Безручком) виявили факти незаконного вилову "червонокнижної" марени.
Детальніше...
Вересень 2017 року
* * *
Документи Розпочато громадські обговорення проекту Правил любительського рибальства.
Протягом місяця (до 20 жовтня 2017 року) громадськість має можливість висловити свою думку, надати пропозиції та коментарі до проекту Правил рибальства.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Вересень 2017 року
* * *
Змагання в Івано-Франківську 17.09.2017 в Івано-Франківську на міському озері відбулись змагання спінінгістів з вуличної риболовлі "Ivano-Frankivsk Street Fishing".
Змагання пропагували спортивне рибальство та, зокрема, принцип лову "спіймав - відпусти". А ще визначено кращих спінінгістів та зібрано кошти для зарибнення водойм Івано-Франківська. Контролював проведення змагань представник Івано-Франківського рибоохоронного патруля.
Детальніше на сайті "Рибалка у Івано-Франківській області"...
Відео Відеокліп про змагання...
Вересень 2017 року
* * *
Розрахунки Фермери рибного господарства, малий і середній бізнес в цій галузі мають можливість отримати часткову компенсацію по отриманим кредитам у 2016 та 2017 роках.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Вересень 2017 року
* * *
Прісноводний рак До уваги рибалок!
Враховуючи особливості біології раків та з метою охорони, збереження їх природних запасів впродовж цьогорічного періоду нересту наказом Івано-Франківського рибоохоронного патруля № 76 від 13 вересня 2017 року заборонено вилов раків у всіх рибогосподарських водних об'єктах Івано-Франківської області на період з 18 вересня по 20 жовтня 2017 року.
Закликаємо рибалок не добувати раків з водойм протягом дії заборон, передбачених п. 4.5 Правил любительського і спортивного рибальства: "Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування."
Детальніше про річкових раків
Вересень 2017 року
* * *
Звіт Протягом серпня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 72 порушення правил рибальства (в тому числі 11 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 3111 грн. та нараховано збитків на суму 9672 грн.; 13 справ передано на розгляд в суди.
Вилучено 14 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Вересень 2017 року
* * *
Браконьєрський улов Вночі в п'ятницю, 25 серпня 2017 року, о 02:30 держрибінспектори Івано-Франківського рибоохоронного патруля під час проведення рейду на Бурштинському водосховищі виявили браконьєра, що двома сітками вправно ловив рибу.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Ковалів та Науменко Держрибагентство та Нацполіція підписали Меморандум про співпрацю для протидії браконьєрству та корупції.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Серпень 2017 року
* * *
Марена та рибці у садку Завершуючи рибоохоронний рейд на Пруті, близько 13 год. дня в неділю, 20 серпня 2017 року, держрибінспектори поблизу с. Перерив Коломийського району виявили факт незаконного вилову "червонокнижної" риби.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Браконьєрські остроги та улов Під час рибоохоронного рейду, що тривав уже другу добу, в суботу 19 серпня 2017 року держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля спільно з громадськими інспекторами рибоохорони вночі о 00:30 поблизу с. Видинів Снятинського району затримано 2 місцевих мешканців, які полювали з острогами на рибу.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Гравій залишився на березі річки Ввечері в п'ятницю, 18 серпня 2017 року, о 20:30 рейдова група держрибінспекторів виявила поблизу с. Будилів Снятинського району факт незаконного добування піщано-гравійної суміші в прибережній захисній смузі Прута.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Відновлений водотік Заступником начальника Управління І.В. Корсуном ініційовано відновлення водності малої річки Івано-Франківська - Млинівки, яка тече через приміське село Крихівці та живить міське озеро обласного центру.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Голова Держрибагентства України "Рибоохоронний патруль в 8 разів ефективніший за стару рибоохорону", - повідомив Голова Держрибагентства України Я.Б. Ковалів на підсумковому брифінгу 8 серпня 2017 року.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Серпень 2017 року
* * *
Чилім На Київському водосховищі провели виїзну нараду "Негативний вплив водяного горіха (чиліма) на екосистему Київського водосховища: шляхи виходу з ситуації, що склалася".
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Серпень 2017 року
* * *
Браконьєрські сітки та улов Зранку в суботу, 5 серпня 2017 року, о 6 год. рейдова група держрибінспекторів затримала поблизу Єзуполя місцевого мешканця, що на дерев'яному човні ловив рибу в Дністрі двома 100-метровими сітками.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Виловлені сіткою підусти У четвер, 3 серпня 2017 року, о 18:30 держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля під час проведення рейду на Бистрицях Солотвинській та Надвірнянській в межах обласного центру виявлено факт браконьєрства.
Детальніше...
Серпень 2017 року
* * *
Звіт Протягом липня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 56 порушень правил рибальства (в тому числі 9 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 4743 грн. та нараховано збитків на суму 2445 грн.; 10 справ передано на розгляд в суди.
Вилучено 9 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Серпень 2017 року
* * *
Коропи Держрибагентство України продовжує прийом документів від підприємств-претендентів для участі у конкурсі з визначення виконавців робіт за бюджетною програмою "Селекція у рибному господарстві та відтворення водних живих ресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні" у 2017 році. У державному бюджеті на 2017 рік виділено кошти на фінансування цієї програми в розмірі 7 млн. грн.
Засідання конкурсної комісії Держрибагентства України відбудеться 15 серпня 2017 року.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Липень 2017 року
* * *
Незаконний продаж риби У середу, 26 липня 2017 року, близько 10 год. дня, під час чергової перевірки стихійних продуктових ринків, яка проводиться по населених пунктах Івано-Франківської області, виявлено факт торгівлі рибою без відповідних документів (документа, який підтверджує законність придбання риби, та сертифіката якості).
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Сітки-екрани вилучено, складається адмінпротокол В понеділок, 24 липня 2017 року, близько 16 год. дня, діючи згідно плану спільних заходів із виявлення фактів браконьєрства та інших порушень правил рибальства, патрульні Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП та держінспектори Івано-Франківського рибоохоронного патруля виявили на березі р. Бистриця Солотвинська в межах обласного центру рибалку з 2 сітками-"екранами".
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Сітки-екрани маскувались вудками Проводячи рибоохоронний рейд протягом 22-23 липня 2017 року на Пруті, держінспектори виявили не одне порушення правил рибальства.
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Вантажівки із незаконно добутим гравієм Ввечері у вівторок, 18 липня 2017 року, о 21:30 держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля під час проведення чергового рейду на Пруті виявлено факти незаконного добування піщано-гравійної суміші в прибережній захисній смузі річки.
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Затримано браконьєрів з острогами У вівторок, 11 липня 2017 року, ввечері розпочався рибоохоронний рейд по річці Прут. І вже після опівночі, 12 липня біля 1 год. ночі держінспекторами біля с. Завалля Снятинського району виявлено двох браконьєрів, які намагалися набити собі риби острогами.
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Ділова угода До уваги господарюючих суб'єктів в галузі аквакультури!
Угорська рибопереробна компанія зацікавлена у налагодженні контактів з постачальниками карася, амура, ляща, форелі, сома.
Зацікавленим у співробітництві підприємцям пропонуємо звернутися до Відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Держрибагентства України до 19 липня 2017 року.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Липень 2017 року
* * *
Рибальські човни на Дністрі Підбито підсумки роботи Івано-Франківського рибоохоронного патруля протягом 1-го півріччя 2017 року.
Детальніше...
Про загальні підсумки роботи органів рибоохорони на сайті Держрибагентства...
Липень 2017 року
* * *
Роз'яснення правил рибальства В зв'язку з непоодинокими випадками вилову "маломірки" у міському озері Івано-Франківська держінспектори рибоохоронного патруля провели ряд роз'яснюючих бесід з рибалками. Так, 5 та 18 червня рибалок ознайомили з вимогами правил любительського рибальства; пояснили, що таке "маломірка" та як вимірювати рибу; попередили, що наступного разу на порушників правил рибальства будуть складати протоколи та накладати штрафи.
2 липня провели моніторинг міського озера - складено 7 адмінпротоколів на рибалок, що затято продовжували ловити "маломірку", на порушників накладено по 51 грн. штрафу.
Контрольна перевірка міського озера проведена 9 липня - випадків вилову "маломірки" значно поменшало.
До перевірок дотримання правил рибальства на міському озері Івано-Франківський рибоохоронний патруль залучав громадських інспекторів рибоохорони, які продовжують контролювати ситуацію на водоймі.
Відео Моніторинг озера 5 червня...
Моніторинг озера 18 червня...
Моніторинг озера 2 липня...
Моніторинг озера 9 липня...
Липень 2017 року
* * *
Навантаження гравію прямо в річці В суботу, 8 липня 2017 року, держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля проведено рейд по гірських річках Косівщини та Верховинщини.
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Браконьєрська сітка Підбито підсумки рибоохоронної роботи в області протягом нерестової заборони рибальства.
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Звіт Протягом червня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 55 порушень правил рибальства (в тому числі 1 грубе порушення, яке кваліфікується за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 3893 грн.; 2 справи розглядаються в судах.
Вилучено 10 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Липень 2017 року
* * *
Весь улов - маломірки Проводячи рибоохоронний рейд в четвер, 29 червня 2017 року, держрибінспекторами виявлено на Дністрі поблизу с. Побережжя Тисменицького району закинуту сітку довжиною 150 м. Власника браконьєрського знаряддя на березі не було. Щоб не переривати запланований рейд вирішили сітку вилучити, а живу рибу з неї випустити.
А в суботу, 1 липня 2017 року, рейдовою групою поблизу шляхового мосту біля смт. Єзупіль Тисменицького району на річці Бистриця виявлено факт порушення правил рибальства рибалкою з вудкою. Мешканець Єзуполя, користуючись дозволеним знаряддям лову, став порушником в інший спосіб: піймав 7 рибців (вид, заборонений для вилову). На свою халепу він зумів виловити ще й 2 "червонокнижних" яльців.
Детальніше...
Липень 2017 року
* * *
Браконьєрська сітка в човні В п'ятницю, 23 червня 2017 року, під час проведення рибоохоронного рейду на річках та водоймах Галицького району держрибінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля, яких очолював начальник Управління Р.С. Чорненький, о 16:40 виявлено факт грубого порушення правил рибальства. 31-річний мешканець обласного центру саме розпочав лов риби дрібновічковою сіткою довжиною 100 м на Бурштинському водосховищі неподалік теплоелектростанції. Браконьєр на своєму незаконному промислі користувався надувним двомісним гумовим човном.
Детальніше...
Червень 2017 року
* * *
Сертифікація риби В Україні, купуючи рибу, споживачі не отримують достовірної інформації де, коли і яким підприємством була виловлена ця риба. Відсутність механізму контролю за виловом і простежуваністю виловленої риби продукує величезний чорний ринок риби, стримує розвиток легальних підприємців, ставить під питання харчову безпеку. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів на брифінгу 14.06.2017.
За оцінками експертів, тіньовий ринок риби в Україні становить щонайменше 150 тис. тонн на рік або 6 млрд. грн., які вийдуть "з тіні" завдяки сертифікату. Крім того, впровадження сертифікату має важливу екологічну складову і необхідне для підтримання сталих запасів риби у водоймах.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Червень 2017 року
* * *
Ковалів та експерти ЄС Рибна галузь України повинна фінансуватися за моделлю європейських країн, коли кошти, що згенерувала галузь направляються на її ж розвиток. Йдеться про цільові програми зариблення, меліорації, наукові дослідження та оновлення риболовецького флоту.
Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів, презентуючи 14 червня 2017 року проект концепції Фонду підтримки розвитку рибного господарства, розроблену спільно з експертами Офісу підтримки реформ "Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні" (ЄС).
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Червень 2017 року
* * *
Агро-2017 Держрибагентство України взяло участь у ХХІХ Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2017".
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав стенд Держрибагентства на виставці "FishExpo" в рамках ХХІХ Міжнародної агропромислової виставки "Агро-2017" та експозицію "Аборигенні види риб України".
Детальніше на сайті Держрибагентства за цим та за цим посиланнями.
Червень 2017 року
* * *
З сітки вийнято невеличкого сома В п'ятницю, 2 червня 2017 року, держінспекторами проведено сплавний рейд по Дністру для здійснення контролю дотримання нерестової заборони на лови риби (нагадаємо, що така заборона на Дністрі та його притоках триває до 10 червня). Маршрут розпочинався біля м. Галич Галицького району і закінчувався біля с. Долина Тлумацького району, протяжність по руслу Дністра понад 80 км.
Детальніше...
Червень 2017 року
* * *
Коропи Держрибагентство України продовжує роботу з відбору підприємств-виконавців бюджетної програми "Селекція у рибному господарстві та відтворення водних живих ресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні". У бюджеті на 2017 рік вперше за останні 3 роки виділено кошти на фінансування даної програми.
Документи, які подаются на розгляд конкурсної комісії, приймаються за обома напрямками: селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів.
Детальніше на сайті Держрибагентства за цим та за цим посиланнями.
Червень 2017 року
* * *
Звіт Протягом травня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 56 порушень правил рибальства (в тому числі 4 грубих порушення, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 2720 грн. та нараховано збитків на суму 67701 грн.; 4 справи передано на розгляд в суди; відкрито одне кримінальне провадження.
Вилучено 7 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Червень 2017 року
* * *
Області України Станом на 31 травня рибоохоронний патруль розпочав роботу вже в 17 регіонах України. Йдеться про Івано-Франківську, Миколаївську, Рівненську, Тернопільську, Київську, Харківську, Донецьку, Одеську, Дніпропетровську, Закарпатську, Чернівецьку, Луганську, Полтавську, Запорізьку, Чернігівську області, Чорноморське та Азовське басейнові управління.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Травень 2017 року
* * *
ОБСЄ 26 травня 2017 року в приміщенні офісу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в м. Івано-Франківську по вул. Незалежності відбулась зустріч виконуючого обов'язки керівника зазначеного відділення Організації з безпеки і співробітництва в Європі Драгана Гаговіча з керівництвом Івано-Франківського рибоохоронного патруля.
Детальніше...
Травень 2017 року
* * *
Браконьєрська сітка В ніч з 23 на 24 травня 2017 року під час патрулювання на ділянці Дністра в Городенківському районі працівниками Городенківського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та держінспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля (яке проводилось відповідно до плану спільних заходів та на виконання розпорядження Івано-Франківської ОДА № 155 від 29.03.2017 "Про проведення в області двомісячника охорони водних біоресурсів під час весняного нересту") було виявлено браконьєрів поблизу с. Незвисько. Інформація про браконьєрство в цих місцях вже надходила до рибоохоронців та поліції, тому вживались заходи для виявлення та затримання зловмисників.
Детальніше...
Травень 2017 року
* * *
Верховна Рада України 18 травня Верховною Радою України було прийнято в цілому Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" (щодо уточнення деяких термінів та понять).
Закон надасть можливість сільськогосподарським товаровиробникам рибної галузі користуватись можливістю страхового захисту своїх майнових інтересів у разі настання страхових випадків.
Страхові випадки можуть наставати для підприємств, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції або її розведенням, вирощуванням, виловом водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та переробкою у разі: втрати чи недоотримання застрахованих посівів; недоотримання застрахованого урожаю, продукції бджільництва; загибелі, вимушеного пошкодження чи захворювання сільськогосподарських тварин, птиці, кролів, хутрових звірів, бджолосімей, водних біоресурсів і тваринницької продукції.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Травень 2017 року
* * *
Браконьєрська сітка 15 травня 2017 року в Держрибагентстві України проведено нараду, де розглядались досягнуті результати рибоохоронної роботи під час нерестової заборони рибальства по всіх областях держави.
Детальніше...
Додатково на сайті Держрибагентства...
Травень 2017 року
* * *
Незаконний продаж риби В суботу, 13 травня 2017 року, працівники Івано-Франківського рибоохоронного патруля проводили черговий рейд місцями торгівлі харчовими продуктами. Такі рейди періодично проводяться по Івано-Франківську, районних центрах, інших містах і селищах області. Цього разу держінспектори контролювали законність продажу риби в місті Надвірна.
Детальніше...
Травень 2017 року
* * *
Звіт Протягом квітня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 34 порушення правил рибальства (в тому числі 2 грубих порушення, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 9690 грн. та нараховано збитків на суму 22659 грн.; 3 справи передано на розгляд в суди.
Вилучено 22 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Травень 2017 року
* * *
Порушуючи правила виловлено 6 форелей В суботу, 29 квітня 2017 року, під час рибоохоронного рейду по обох Бистрицях обласного центру, що проводився спільно із громадськими рибінспекторами та активістами, в улові виявлено форель - заборонений правилами рибальства до вилову вид риби. Тішачись з того, що в межах Івано-Франківська раптом добре почала брати форель, мешканець міста на Бистриці Надвірнянській встиг піймати вудкою 6 штук цього виду.
Детальніше...
Квітень 2017 року
* * *
Конкурс 28 квітня 2017 року розпочався прийом документів кандидатів в Івано-Франківський рибоохоронний патруль (триватиме до 15 травня 2017 року). Є 10 вакансій на інспекторські посади та 1 вакансія завсектору. Відбір претендентів відбуватиметься на конкурсній основі.
Детальніше про умови конкурсного відбору на сайтах Нацдержслужби або Держрибагентства...
Квітень 2017 року
* * *
Бурштинський канал Вкотре нагадуємо рибалкам-любителям про заборону вилову риби у скидному каналі Бурштинської ТЕС. На порушників правил рибальства складаються адмінпротоколи та накладаються штрафи за ч. 3 ст. 85 КУпАП - від 34 до 170 грн.
Така ситуація була 24 квітня 2017 року під час чергового рейду на Бурштинському водосховищі. На каналі складено 2 адмінпротоколи на мешканців Івано-Франківська, яким накладено по 51 грн. штрафу. Живу рибу з їхніх садків держрибінспектори випустили у воду.
Квітень 2017 року
* * *
Червонокнижний вирезуб в улові Під час нерестового періоду багато плідників риб (в т.ч. "червонокнижних" видів) заходять з Дністра у малі річки для відкладання ікри. Риба заходить і в Бистриці Надвірнянську та Солотвинську, що з обох сторін обмивають та живлять водою найбільше місто Прикарпаття - Івано-Франківськ з його 250-тисячним населенням.
З цього користають браконьєри - спішать розставити свої сітки та "екрани" на риб'ячих шляхах до нерестилищ. А рибоохоронному патрулю додається роботи. З'являються випадки, коли порушники правил рибальства завдають багатотисячні збитки.
Детальніше...
Квітень 2017 року
* * *
Вирівнювання рівнів води у б'єфах З метою забезпечення успішного нересту аборигенних видів риб, підйому плідників на нерестовища у верхній течії Прута, безперешкодного проходження нерестуючої риби через водозливну греблю Снятинської ГЕС, відтворення промислових, рідкісних та зникаючих видів риб 1 квітня 2017 року за безпосередньою участю начальника Управління Р.С. Чорненького, спеціаліста сектору іхтіології та регулювання рибальства Управління, головних державних інспекторів рибоохоронного патруля, представників органів місцевої влади Снятина, в присутності громадськості проведено відкриття (підняття) шлюзів зазначеної гідроелектростанції.
Вільний прохід плідникам забезпечуватиметься до 20 травня 2017 року.
Детальніше...
Квітень 2017 року
* * *
Риба, добута острогою Вночі з 30 на 31 березня о 1:30 рейдовою рибоохоронною групою на р. Луква поблизу Галича затримано мешканця с. Залуква під час його полювання на рибу. Чоловік, підсвічуючи собі ліхтарем, вправно бив рибу саморобною острогою. Видовище нагадувало полювання первісної людини.
Детальніше...
Квітень 2017 року
* * *
Звіт Протягом березня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 33 порушення правил рибальства (в тому числі 4 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 9214 грн.; 4 справи розглядаються в судах.
Вилучено 37 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Квітень 2017 року
* * *
Нерест коропа До уваги рибалок та господарюючих суб'єктів!
З метою забезпечення охорони, відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів наказом Івано-Франківського рибоохоронного патруля № 36 від 29 березня 2017 р. на території Івано-Франківської області заборонено любительське рибальство, добування водних біоресурсів на період нересту риб, розмноження інших водних біоресурсів у водних об'єктах з природним відтворенням в таких межах і у такі терміни:
- в р. Дністер з усіма притоками та створеними водосховищами - з 1 квітня по 10 червня;
- в р. Прут з усіма притоками - з 1 квітня по 20 травня;
- в придаткових системах водойм та незакріплених ставках - з 1 квітня по 30 червня.
Продовжено заборону лову раків у водоймах Івано-Франківської області під час виношування ікри - по 10 червня.
Розпорядженням Івано-Франківської ОДА № 155 від 29.03.2017 доручено обласному управлінню водних ресурсів заборонити проведення робіт у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водних об'єктів області, які можуть негативно впливати на проходження нересту.
Як виняток рибалкам-аматорам надано право обмеженого вилову риби однією вудкою (поплавцевою або донною) з одним гачком та одним спінінгом з блешнею, в світлу пору доби, дотримуючись норми вилову риби - до 3 кг, лише з берега:
1) на ділянках р. Дністер:
- від шосейного мосту Сівка-Войнилівська - Старий Мартинів вгору проти течії до руслового повороту Дністра біля с. Цвітова (від трубного переходу вгору проти течії 1 км) протяжністю 8,5 км;
- між гирлами Лімниці та Гнилої Липи протяжністю 4,0 км (ділянки Дністра в радіусі 300 м від гирл Лімниці та Гнилої Липи заборонені для рибальства на період нересту риб);
- від залізничного мосту через Дністер біля смт. Єзупіль до гирла струмка Вовчинець біля с. Побережжя (навпроти с. Маріямпіль) протяжністю 7,5 км (ділянка Дністра в радіусі 500 м від гирла Бистриці заборонена для рибальства на період нересту риб);
- від гирла Золотої Липи до трубного переходу через Дністер нижче шосейного мосту Нижнів - Діброва протяжністю 7,0 км (ділянка Дністра в радіусі 300 м від гирла Золотої Липи заборонена для рибальства на період нересту риб);
- між селами Підвербці та Раковець, а саме: від шосейного мосту Незвисько - Лука вгору проти течії протяжністю 3,0 км та від цього мосту вниз по течії протяжністю 3,0 км;
- від шосейного мосту Поточище - Устечко вгору проти течії до зруйнованого мосту протяжністю 3,5 км та від зазначеного шосейного мосту вниз по течії до руслового повороту Дністра протяжністю 2,5 км;
2) на ділянках р. Прут:
- від шляхового мосту Коломия - Нижній Вербіж до шляхового мосту біля с. Корнич протяжністю 8,5 км (ділянка Прута в радіусі 300 м від гирла Пістиньки заборонена для рибальства на період нересту риб);
- від шляхового мосту в м. Снятин вгору проти течії протяжністю 5,0 км (до закінчення меж с. Будилів);
3) на ділянках р. Бистриця Солотвинська та р. Бистриця Надвірнянська - в межах м. Івано-Франківська (до злиття річок);
4) в нижній частині Івано-Франківського міського озера (у верхній мілководній частині озера рибальство заборонене, межа по лінії рятувальна станція - місток на острів, заборона також стосується містка та острова).
Просимо взяти до уваги, що на скидних каналах Бурштинської ТЕС рибальство заборонено протягом всього року.
Детальніше про нерест риби
Відео Відеосюжет новин обласної ТРК "3 Студія"...
Березень 2017 року
* * *
Коропи Держрибагентство України продовжило до 17 березня прийом заявок від претендентів на участь в програмі "Селекція у рибному господарстві та відтворення водних живих ресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні".
Документи, які подаются на розгляд конкурсної комісії, приймаються за обома напрямками: селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів.
Детальніше на сайті Держрибагентства за цим та за цим посиланнями.
Березень 2017 року
* * *
Звіт Протягом лютого 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 34 порушення правил рибальства (в тому числі 8 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Органом рибоохорони накладено порушникам штрафів на суму 255 грн.; 8 справ розглядаються в судах.
Вилучено 37 заборонених сітних знарядь лову.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Березень 2017 року
* * *
Голова Держрибагентства України Держрибагентство України про досягнуті результати в рибній галузі та плани на 2017 рік:
1) В 2016 році Україна отримала найбільший за 20 років вилов риби у внутрішніх водоймах та морях,
2) В 2017 році Держрибагентство сконцентрується на розвитку аквакультури в Україні.
Лютий 2017 року
* * *
Вилучені браконьєрські знаряддя лову В четвер, 23 лютого 2017 року, інспекторським складом Івано-Франківського рибоохоронного патруля проводився рибоохоронний рейд по Дністру від Галича до Нижнева. Метою заходу був контроль дотримання правил рибальства на шести зимувальних ямах, розташованих на річці. Рейдові групи були підсилені громадськими інспекторами рибоохорони.
Детальніше...
Лютий 2017 року
* * *
Верховна Рада України 21 лютого Верховною Радою України було прийнято за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" (щодо уточнення деяких термінів та понять), реєстраційний № 4570.
"Після прийняття проекту Закону підприємці рибної галузі зможуть заручитися підтримкою держави при страхуванні своєї продукції. Це спростить умови роботи та зменшить ризики в рибництві, а також допоможе фермерам галузі планувати свою діяльність в довгостроковій перспективі", - наголосив Голова Держрибагентства України Я.Б. Ковалів.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Лютий 2017 року
* * *
Голова Держрибагентства України Держрибагентство України інформує про впровадження європейських моделей управління та контролю в рибній галузі:
1) У лютому 2017 року Україна розпочинає роботу над Фондом підтримки рибного господарства,
2) В 2018-му році в Україні з'явиться електронний сертифікат походження риби та система моніторингу вилову риби,
3) Держрибагентство взяло участь у першій в Україні конференції в рибній галузі - Fish and Seafood 2017,
4) Європейські партнери допоможуть модернізувати рибне господарство України.
Лютий 2017 року
* * *
Транспорт патруля На Івано-Франківщині, Рівненщині, Тернопільщині, Харківщині розпочав роботу новий рибоохоронний патруль.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Лютий 2017 року
* * *
Сітка вночі В суботу, 18 лютого 2017 року, працівниками Івано-Франківського рибоохоронного патруля під керівництвом начальника Управління Р.С. Чорненького проводився рибоохоронний рейд по зимувальних ямах Прута. В заході активну участь брали громадські інспектори рибоохорони.
Детальніше...
Лютий 2017 року
* * *
Задуха взимку В другій половині зими, напередодні весняного повноводдя та прокидання водної живності із зимового спокою, у водоймах часто виникає критична ситуація - задуха під глухим льодовим покривом.
Детальніше про зимову задуху
Лютий 2017 року
* * *
Коропи Держрибагентство України до 24 лютого приймає заявки від претендентів на участь в програмі "Селекція у рибному господарстві та відтворення водних живих ресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні".
Документи, які подаются на розгляд конкурсної комісії, приймаються за обома напрямками: селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів.
Детальніше на сайті Держрибагентства за цим та за цим посиланнями.
Лютий 2017 року
* * *
Водозабірна споруда 2 лютого 2017 року працівниками Івано-Франківського рибоохоронного патруля під керівництвом начальника Управління Р.С. Чорненького проведено інспектування рибозахисного пристрою (РЗП) на водозаборі Сваричівської міні-ГЕС, розташованої поблизу Чечвинського водосховища (Рожнятівський район).
Детальніше...
Лютий 2017 року
* * *
Звіт Протягом січня 2017 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 15 порушень правил рибальства (в тому числі 3 грубих порушення, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 442 грн. та нараховано збитків на суму 255 грн.
Вилучено 15 заборонених сітних знарядь лову.
П'ятеро новоприйнятих головних держінспекторів рибоохоронного патруля, після успішного завершення організованого Держрибагентством України навчання, у другій половині січня приступили до роботи.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Лютий 2017 року
* * *
Рибі відкрито вихід до річки З посиленням морозів наростає небезпека загибелі риби на водних об'єктах області у зв'язку із задухою. Такий випадок зафіксовано 24.01.2017 на річці Прут поблизу сіл Тростянка та Корнич Коломийського району. На цю критичну ситуацію оперативно зреагували громадськість та органи рибоохорони.
Детальніше...
Січень 2017 року
* * *
Один з наймолодших учасників змагань В суботу, 14 січня, в Снятині на р. Прут відбулися міські змагання зі спортивної зимової риболовлі. Організували цей захід голова Снятинської міської ради Анатолій Шумко та керівник районної організації УТМР Михайло Григорчук. На змаганнях був представник Івано-Франківського рибоохоронного патруля, який слідкував за дотриманням правил рибальства. Риболовля відбувалася за межами зимувальних ям, учасників попередили про необхідність відпускати "червонокнижні" види (насамперед це стосувалося марени), які можуть випадково потрапити на гачок.
Детальніше...
Січень 2017 року
* * *
Забагрений рибець 12 січня 2017 року рибоохоронцями під керівництвом начальника Управління Р.С. Чорненького та його заступника І.В. Корсуна проведено рейд на Дністрі. Маршрут пролягав від гирла Лімниці по Дністру до гирла Бистриці. Метою рейду було виявлення браконьєрів на трьох зимувальних ямах, перевірка дотримання вимог правил рибальства на Дністрі.
Детальніше...
Січень 2017 року
* * *
Провал під кригу Настали морози, на водоймах із стоячою водою та на тихих ділянках річок встановився стійкий крижаний покрив. Найбільш відчайдушні та нетерплячі рибалки розпочали підлідний лов риби. У зв'язку з цим нагадуємо про заборону рибальства на зимувальних ямах до закінчення зимового періоду.
А також закликаємо подбати про власну безпеку під час зимової риболовлі з криги!
Детальніше про заходи безпеки на кризі
Січень 2017 року
* * *
Обговорення проблеми 26 грудня 2016 року громадські активісти звернулися до Івано-Франківського рибоохоронного патруля стосовно проведення робіт на р. Прут поблизу с. Семаківці Коломийського району. Ситуація ускладнювалася тим, що на цій ділянці річки є велика зимувальна яма.
Детальніше...
Січень 2017 року
* * *
Звіт У 2016 році Івано-Франківськрибоохороною та в подальшому Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 200 порушень правил рибальства (в тому числі 60 грубих порушень, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Затримано для складання адмінпротоколів 148 осіб, порушникам накладено штрафів на суму понад 18,2 тис. грн. та нараховано збитків на суму понад 107,7 тис. грн.
Вилучено 203 заборонених сітних знарядь лову, спільно з працівниками поліції виявлено та вилучено одну "електровудку" (сума збитків за цим випадком становить понад 50,6 тис. грн., відкрито кримінальне провадження), припинено вилов риби з використанням струму з лінії електропередачі (сума збитків перевищує 5,6 тис. грн., відкрито кримінальне провадження).
Викрито один випадок незаконного вилову "червонокнижної" риби (порушникам правил рибальства нараховано значні збитки), два випадки незаконної торгівлі рибою.
Значну допомогу держінспекторам (що працювали у неповному складі) у виявленні випадків порушення правил рибальства, незаконного добування піщано-гравійної суміші по берегам та в руслах річок надавали працівники поліції, єгері лісгоспів, представники місцевої самооборони, активісти рибальських об'єднань, громадські інспектори рибоохорони.
Січень 2017 року
* * *
Звіт Протягом грудня 2016 року Івано-Франківським рибоохоронним патрулем викрито 11 порушень правил рибальства (в тому числі 3 грубих порушення, які кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Порушникам накладено штрафів на суму 1360 грн. та нараховано збитків на суму 1020 грн.
Вилучено 22 заборонених сітних знарядь лову.
За результатами проведеного конкурсного відбору триває наповнення інспекторського складу Управління.
Детальніше про проведену рибоохоронну роботу можна дізнатися в розділі Інформації.
Січень 2017 рокуПерейти на головну сторінку сайту