Перейти на головну сторінку сайтуМатеріали та публікації державного органу рибоохорони в Івано-Франківській області за 2016 рік

Держрибагентство України Держрибагентство України має добрі новини:
1) Верховна Рада підтримала фінансування рибного патруля на 2017 рік,
2) Держбюджетом на 2017 рік виділено кошти на селекцію та відтворення водних біоресурсів.
В держбюджеті-2017 передбачено найбільшу за останні 10 років суму на закупівлю нової техніки для патрульних - 40 млн. грн. на човни, автомобілі, дрони.
За рахунок внутрішньої оптимізації та отримання додаткового фінансування в рамках державного бюджету, зарплата рибних патрульних буде в кілька разів вища, ніж в ліквідованих органах рибоохорони. Очікується, що в 2017 році вона буде складати 7-8 тис. грн.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Грудень 2016 року
* * *
Тиждень права Всеукраїнський тиждень права: Держрибагентство України інформує про права, свободи та обов'язки громадян.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Грудень 2016 року
* * *
Зважування зарибку 22 листопада 2016 року рибгоспом "Бурштинський" під контролем відповідної комісії (яка складалась з представників Івано-Франківського рибоохоронного патруля, Держекоінспекції, Бурштинської міської ради, громадського об'єднання "Народна самооборона Івано-Франківської області") проведено планове зарибнення Бурштинського водосховища.
Детальніше...
Листопад 2016 року
* * *
Конкурс 17 листопада 2016 року розпочався прийом документів кандидатів в Івано-Франківський рибоохоронний патруль (триватиме до 2 грудня 2016 року). Є 12 вакансій. Відбір претендентів відбуватиметься на конкурсній основі.
Детальніше про умови конкурсного відбору на сайтах Нацдержслужби або Держрибагентства...
Додаткова інформація на сайті Держрибагентства...
Листопад 2016 року
* * *
Ярема Ковалів Держрибагентство України про вже зроблені і ще триваючі зміни у рибному господарстві.
Інтерв'ю Яреми Коваліва інформаційному агентству "Agravery"
Листопад 2016 року
* * *
Книжка До уваги суб'єктів господарювання в галузі аквакультури, зацікавлених осіб!
Науковцями та підприємцями рибної галузі при підтримці Держрибагентства України створено перший в Україні практичний посібник про фермерське розведення риби "Cучасна аквакультура: від теорії до практики".
Посібник "Сучасна аквакультура: від теорії до практики" підготовлений саме для допомоги у створенні малого та середнього бізнесу у сфері аквакультури. Викладено основи ведення бізнесу як на ставкових рибницьких господарствах, так із застосуванням високотехнологічних рециркуляційних систем, садкових та басейнових комплексів.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Листопад 2016 року
* * *
Видача документу Процедуру видачі дозвільних документів на промисловий вилов риби спрощено, а строки скорочено до 5 робочих днів.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Листопад 2016 року
* * *
Заборона рибальства З 1 листопада в Україні заборонено ловити рибу на зимувальних ямах.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Листопад 2016 року
* * *
Соми на дні До уваги рибалок та господарюючих суб'єктів!
З метою охорони та забезпечення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів наказом Івано-Франківського рибоохоронного патруля № 1 від 28.10.2016 із 1 листопада 2016 р. до закінчення зимового періоду 2016-2017 рр. заборонено:
- вилов риби, добування інших водних біоресурсів будь-якими знаряддями лову на зимувальних ямах області;
- проведення поблизу зимувальних ям будь-яких гідротехнічних робіт як на дні водойм, так і у їх прибережних захисних смугах (в т.ч. добування піщано-гравійної суміші), а також миття транспортних засобів.
Затверджено перелік зимувальних ям на рибогосподарських водоймах Івано-Франківської області в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр.
Також нагадуємо, що згідно із п. 4.5. Правил любительського і спортивного рибальства триває заборона вилову раків під час виношування ікри (ікряних самок).
Детальніше про зимівлю риби
Жовтень 2016 року
* * *
Форель струмкова До уваги рибалок та господарюючих суб'єктів!
Із 31 жовтня по 30 грудня 2016 року згідно із розпорядженням Івано-Франківської ОДА № 726 від 26.10.2016 в області проводиться двомісячник з охорони нерестуючої форелі. Івано-Франківськрибоохороною видано наказ № 17 від 27.10.2016 "Про проведення в області двомісячника з охорони нерестуючої форелі", яким з 31 жовтня по 30 грудня 2016 року заборонено усі види рибальства, добування водних біоресурсів, проведення гідротехнічних робіт (в т.ч. добування піщано-гравійної суміші та річкового каміння) у руслах та прибережних захисних смугах гірських та передгірських річок області (насамперед у Богородчанському, Верховинському, Долинському, Косівському, Надвірнянському, Рожнятівському районах), а саме:
- Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;
- Бистриця Солотвинська - на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;
- Прут з притоками - в межах території Карпатського Національного природного парку;
- Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками - на ділянці від початку до с. Кути Косівського району;
- Рибниця з притоками - на всій протяжності у межах Івано-Франківської області;
- Лімниця з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Рівни;
- Чечва з притоками - на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище;
- Свіча з притоками - на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;
- Лужниця (Лужанка) з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів;
- Сукіль з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.
Протягом двомісячника на річках ареалу поширення струмкової форелі під посиленим контролем державних природоохоронних органів буде:
- дотримання режиму господарювання у водоохоронних зонах і прибережних захисних смугах;
- забезпечення належного санітарного стану водойм та якості води;
- обладнання водозаборів ефективним рибозахистом;
- дотримання заборони рибальства.
Нагадуємо, що вилов форелі (а особливо - під час нересту) суворо заборонений! Інспекторським складом буде активізовано проведення рибоохоронної роботи на ділянках річок, де любительське і спортивне рибальство заборонено.
Детальніше про форель
Жовтень 2016 року
* * *
Верховна Рада України 11 жовтня 2016 р. у Верховній Раді України зареєстровано за № 5262 проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду.
До розробки законопроекту долучилися фахівці Держрибагентства України.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Жовтень 2016 року
* * *
Сміттєзвалище Залучаючи геоінформаційні технології у природоохоронному нагляді Міністерство екології та природних ресурсів України для упорядкування і повної інвентаризації наявних в державі сміттєзвалищ, вжиття заходів для ліквідації несанкціонованих місць накопичення відходів створило інтерактивну мапу їх розміщення.
На інтерактивній мапі можна позначити місце стихійного сміттєзвалища, додати фото такого об'єкту. Скористатися сайтом і додати інформацію про сміттєзвалище зможе будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Інформація опрацьовується та надходить в Мінприроди, органи місцевого самоврядування.
Адреса сайту інтерактивної мапи: EcoMapa.gov.ua.
Детальніше на сайті Мінприроди за цим посиланням та за цим посиланням...
Вересень 2016 року
* * *
Ковалів та Загуменний Провідні компанії-імпортери риби та морепродуктів вперше займуться аквакультурою (вирощуванням риби) в Україні.
12 вересня 2016 року Голова Держрибагентства України Я.Б. Ковалів та Генеральний директор Асоціації "Українських імпортерів риби та морепродуктів" Д.Ю. Загуменний підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Стаття на порталі "AgroNews"
Вересень 2016 року
* * *
Бурштинське водосховище До уваги рибалок!
Повідомляємо, що Держрибагентством України затверджено Режим рибогосподарської експлуатації водойми-охолоджувача Бурштинської ТЕС, тобто на Бурштинському водосховищі створено спеціальне товарне рибне господарство (СТРГ). Замовником розробки Режиму СТРГ є ТОВ "Рибгосп Бурштинський". Режим СТРГ діє на всій акваторії водосховища та на скидному каналі Бурштинської ТЕС.
Режимом СТРГ регламентовано любительське і спортивне рибальство на водоймі, визначено місця, строки, знаряддя та умови рибальства.
Ділянка безкоштовного любительського рибальства: лівобережна ділянка водосховища в адміністративних межах с. Коростовичі шириною 200 м вглиб водойми (протяжність вздовж берега близько 3,0 км);
Ділянка платного любительського рибальства: прибережна акваторія від південної межі с. Коростовичі до 500-метрової заборонної зони біля греблі шириною 200 м вглиб водойми (протяжність вздовж берега близько 4,5 км). Організовує платне рибальство ТОВ "Рибгосп Бурштинський".
Види риб, дозволені для вилову на обох ділянках любительського рибальства: товстолоб, короп, лящ, карась сріблястий, судак, окунь, плітка. Мінімальні розміри риб в уловах: товстолоб - 40 см, короп - 25 см, лящ - 32 см, судак - 42 см, плітка - 18 см.
Добова норма вилову на одного рибалку: на ділянці безкоштовного рибальства - до 3 кг, на ділянці платного рибальства - до 5 кг.
Рибалити можна поплавцевими і донними вудками та спінінгом із загальною кількістю гачків на одного рибалку: на ділянці безкоштовного рибальства - не більше 5 шт., на ділянці платного рибальства - не більше 10 шт.
Любительське рибальство на скидному каналі Бурштинської ТЕС забороняється протягом усього року.
Охорона риби на водному об'єкті СТРГ забезпечується ТОВ "Рибгосп Бурштинський".
Серпень 2016 року
* * *
Документи В Україні з'явиться Програма розвитку форелівництва, її мета - у 5-річний строк збільшити виробництво української форелі до 10 тисяч тонн. За даними Української аквакультурної спілки сьогодні в Україні продукується до 1,5 тонн форелі на рік.
Детальніше на сайті Держрибагентства...
Липень 2016 року
* * *
Книжка До уваги суб'єктів господарювання в галузі аквакультури, зацікавлених осіб!
Є доступна фахова література про рибне господарство. З переліком книг можна ознайомитись на сайті видавництва.
Також видано підручник "Фінансова діяльність рибогосподарських підприємств" за редакцією Вдовенко Н., Давиденко Н., Гечбаия Б. (Київ: Кондор-Видавництво, 2015). Із змістом підручника можна ознайомитись за цим посиланням.
Червень 2016 рокуПерейти на головну сторінку сайту